Biologická léčba
Specialisté o biologické léčbě
Biologická léčba
Klinické studie a experimentální léčba. Klinických studií na vývoj nových léků v Česku ubývá. Ukázal to průzkum Asociace inovativního průmyslu i poslední čísla státního lékového ústavu.O bezpečnosti hovoří prof. MUDr. Luboš Petruželka, CSc. vedoucí katedry a přednosta 1. LF UK a VFN v Praze.
Bezpečnost klinických studií. Klinické studie mají jasně daná pravidla i kontrolu. A ta by měla od příštího roku ještě posílit - Evropská unie připravuje centrální databázi studií, český lékový ústav chce taky zvýšit dohled nad hlášením nežádoucích účinků.
Biologická léčba, vysoký cholesterol
Vysoká hladina cholesterolu trápí více než dvě třetiny lidí. Jaké nové metody mohou pomoci ke zlepšení vaší kondice? Samozřejmě mezi ně patří i Biologická léčba. Více se dozvíte v pořadu České televize, od předsedy České internistické společnosti prof. MUDr. Češka Richard, CSc. III. z interní kliniky 1. LF UK a VFN.
>> Studio 6, ČT
Biologická léčba, ischemická choroba cév
Pořad Rady a Porady na Country rádiu, MUDr. Tomáš Hála vypráví o biologické léčbě ischemické choroby cév.
>> 1. část
>> 2. část
>> 4. část
Biologická léčba lupénky - nejnovější krok k léčbě
Až v roce 1997, poté, co byly v devadesátých letech minulého století identifikovány geny, které podmiňují psoriázu, se v klinických studiích začala prvně testovat biologická léčba, jež stále blíže přichází k podstatě onemocnění.
Protizánětlivé léky používané v klasické léčbě totiž zasahují široké spektrum různých zánětlivých procesů, z nichž některé jsou pro organismus užitečné; biologická léčba ale podle Petra Arenbergera „vypne jen správný vypínač v imunitním systému. Ostatní světýlka nechává svítit“. Pacient po této léčbě pociťuje rychlejší úlevu, její efekt je udržován dlouhodobě a nemá lékové interakce, lze ji využívat dlouhodobě. Její využití je však v Česku nízké, byť informovanost o ní stoupá. zdroj: vitalia.cz