top of page

Specialisté o biologické léčbě

Biologická léčba

 

Klinické studie a experimentální léčba. Klinických studií na vývoj nových léků v Česku ubývá. Ukázal to průzkum Asociace inovativního průmyslu i poslední čísla státního lékového ústavu.O bezpečnosti hovoří prof. MUDr. Luboš Petruželka, CSc. vedoucí katedry a přednosta 1. LF UK a VFN v Praze.

>> ​Hlavní zprávy, ČT

 

Bezpečnost klinických studií. Klinické studie mají jasně daná pravidla i kontrolu. A ta by měla od příštího roku ještě posílit - Evropská unie připravuje centrální databázi studií, český lékový ústav chce taky zvýšit dohled nad hlášením nežádoucích účinků. 

>> Hlavní zprávy, ČT 

>> Revmatoidní Artritida, ČT 

Biologická léčba, vysoký cholesterol

Vysoká hladina cholesterolu trápí více než dvě třetiny lidí. Jaké nové metody mohou pomoci ke zlepšení vaší kondice? Samozřejmě mezi patří i Biologická léčba. Více se dozvíte v pořadu České televize, od předsedy České internistické společnosti prof. MUDr. Češka Richard, CSc. III. z interní kliniky 1. LF UK a VFN.

>> Studio 6, ČT

Biologická léčba, ischemická choroba cév

Pořad Rady a Porady na Country rádiu, MUDr. Tomáš Hála vypráví o biologické léčbě ischemické choroby cév.

 

>> ​1. část 

>> 2. část 

>> 3. část 

>> 4. část

>> 5. část

Biologická léčba lupénky - nejnovější krok k léčbě

Až v roce 1997, poté, co byly v devadesátých letech minulého století identifikovány geny, které podmiňují psoriázu, se v klinických studiích začala prvně testovat biologická léčba, jež stále blíže přichází k podstatě onemocnění.

Protizánětlivé léky používané v klasické léčbě totiž zasahují široké spektrum různých zánětlivých procesů, z nichž některé jsou pro organismus užitečné; biologická léčba ale podle Petra Arenbergera „vypne jen správný vypínač v imunitním systému. Ostatní světýlka nechává svítit“. Pacient po této léčbě pociťuje rychlejší úlevu, její efekt je udržován dlouhodobě a nemá lékové interakce, lze ji využívat dlouhodobě. Její využití je však v Česku nízké, byť informovanost o ní stoupá. zdroj: vitalia.cz

bottom of page